Arben Dushaj, sipërmarrësi shqiptar që menaxhon një bar të njohur në Kretë

Written by on 21/01/2021

I ftuar në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Arben Dushaj, një sipërmarrës i suksesshëm që banon në Kretë prej shumë kohësh. Ai është menaxheri i biznesit të vet familjar, që është një bar shumë i frekuentuar, ku  vinë turistë nga e gjithë bota. Arberi  është babai i dy fëmijëve. Së bashku me bashkëshorten kanë nisur biznesin që kanë sot, 7 vite më parë kur vendosën të bënin një hap pak më të madh në emigracion. Ai ka në Kretë 30 vite, por çdo ditë i duket si një vend i ri për t’u parë e riparë si ditën e parë.


Current track

Title

Artist

Background