Arabia Sudite vetem gjate majit 546 projekte hotelesh!

Written by on 17/05/2018

152 mije dhoma  ne ndertim ne mbi 546 hotele te reja. Eshte ky bilanci qe vjen nga Lindja e Mesme per muajin maj ne sektorin e hotelerise. Eshte nje nder sektoret qe po sheh zhvillimin me te madh vitet e fundit edhe ne saje te rritjes se kerkeses se turisteve per te vizituar kete rajon . Numri me i madh i hoteleve ne ndertim regjitstrohet ne Arabine Saudite qe kerkon te sjelle gjithnje ndryshim dhe projekte interesante ne fushen e akomodimit. Pas saj vijojne Emiratet e Bashkuara Arabe qe gjithashtu shihen si pararoje kur behet fjale per resorte luksoze dhe arkitekture moderne.

 


 

Skyscrapers stand in the King Abdullah financial district in Riyadh, Saudi Arabia, on Saturday, Jan. 9, 2016. Saudi Arabian stocks led Gulf Arab markets lower after oil extended its slump from the lowest close since 2004. Photographer: Waseem Obaidi/Bloomberg via Getty Images


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist