Arabia Saudite, gratë shofere shtojnë sigurinë në rrugë

Written by on 26/06/2019

 

 

Autoritetet e Arabisë Saudite kanë nisur lëshimin e patentave femrat shofere pas shumë dekadash. Gjatë këtij viti më shumë se 100 mijë gra janë pajisur me lejen e drejtimit dhe sipas drejtorit të përgjithshëm të trafikut, ato kanë shtuar sigurinë e lëvizjeve së automjeteve në vend për  mënyrën se si i japin makinës. Heqja e vendimit ka çliruar shumë gra, të cilat vareshin nga të afërmit meshkuj apo shoferët privatë.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist