Apple se shpejti prezanton iPhone XS, ja karakteristikat

Written by on 12/09/2018

 

iPhone X  mund te kete nje permiresim te vogel kete vit, por kompania Apple mund te zgjeroje elementet kryesore te dizajnit te saj duke prezantuar iPhone XS. Pritet qe tek modeli I ri te hiqet butoni fizik dhe sensori i gjurmeve te gishterinjve ne iPhonet e rinj si dhe te zevendesohet me gjeste rreshqitese dhe teknologjine e zbulimit te fytyres qe gjendet ne iPhone X. Ashtu si ne pajisjet me ekran 5.8 inҫ, ekrani do te jete me i madh tek skajet. Pajisja mund te duket e njejte me paraardhesin e tij, por perfshin permiresime te brendshme si nje proҫesor me te shpejte dhe aparat te perditesuar. Modeli i ri do te kete madhesine e ekranit 6.1 inç.Per te apasionuarit pas iPhone, Apple pritet te sjelle modele te reja te ngjashem me iPhone X me koston me te ulet, te cilat do te kene edhe ngjyra te ndryshme.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist