Apple, klienti me i madh i United Airlines, shpenzon 150 milione $ ne udhetime ne vit!

Written by on 15/01/2019

Apple, klienti me i madh i United Airlines, shpenzon 150 milione $ ne udhetime ne vit!

 

Informacion konfidencial per klientet kryesore te korporates United Airlines eshte zbuluar ne internet. Nje bloger postoi nje pamje te nje posteri promocional te krijuar nga linja ajrore qe tregonte se Apple eshte klienti me i madh i saj korporativ, me nje mesatare rezervimesh prej 50 vende te klasit biznes ne linjen e saj numer 1 per udhetimet e punes ate San Fransisko -Shangai. Keto vende zakonisht kushtojne rreth $ 2,500. Transportuesi me baze ne SHBA zbuloi se Apple shpenzon 150 milione dollare çdo vit me fluturime, rrugen midis San Fransiskos dhe Shangait ose 25 % te shpenzimeve te kompanise Apple. Posteri u shpernda ne Twitter nga blogeri @LAFlyr, qe e renditi Apple ne krye te kompanive qe shpenzonin me shume per fluturime me United Airlines ku pas Shangait udhetimet me te shumta jane edhe drejt  Hong Kongut, Tajvanit, Londres, Seulit, Singaporit, Mynihut, Tokios dhe Tel Avivit . Mendohet se Shanghai eshte destinacioni me popullor per Apple, pasi eshte qendra per lidhjen e fluturimeve ne Shenzhen dhe Zhengzhou, ku gjigandi i teknologjise ka fabrika. Pas Apple tre klientet e medhenj te shpenzimeve ndaj United jane Facebook, Google dhe kompania e kujdesit shendetesor Roche. Ata te gjithe shpenzojne rreth 34 milione dollare me linjat ajrore çdo vit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist