Apple kalon per here te pare ne vleren 1 trilion dollare!

Written by on 07/06/2018

Apple u be kompania lider  e pare boterore  duke u vleresuar me nje trilion dollare pasi rezervat e teknologjise arriten nje nivel te larte rekord. Vlera e tregut e krijuesve te iPhone kaloi rreth 950 miliarde dollare per here te pare, vetem nje dite pasi konferenca vjetore e softuerit te kompanise, ne te cilen ajo zbuloi nje sere analistesh te perditesuara, tha se do te ndihmonte ne ruajtjen e perdorimit te perdoruesve. Kjo erdhi pasi indeksi i teknologjise globale MSCI tregoi se aksionet e kompanise arriten nje nivel te larte rekord si dhe u be teknologjia e cila arriti nje nivel qe nuk u pa ndonjehere ne Evrope.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist