Apple blen Shazam dhe heq reklamat nga aplikacioni

Written by on 26/09/2018

 

Apple ka perfunduar me sukses blerjen e Shazam-it, aplikacionit popullor te identifikimit te kengeve. Kompania konfirmoi se po blinte Shazam-in dhe ekipin e tij te zhvillimit per 400 milione dollare dhjetorin e kaluar. Blerja u pezullua perkohesisht per shkak te nje hetimi nga Bashkimi Evropian, por gjithçka u zyrtarizua ne shtator te ketij viti. Apple ka njoftuar se do te heqe se shpejti te gjitha reklamat nga aplikacioni, nje lajm shume i mire ky per perdoruesit. Shazam eshte shkarkuar mbi 1 miliard here dhe eshte perdorur mbi 20 milione here çdo dite.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist