Apolonia, 32 mije vizitore ne 8 muaj

Written by on 23/08/2018

 

Parku Arkeologjik i Apolonise u vizitua nga mbi 32 000 vizitore per kete 8-mujor, 14 mije prej te cileve turiste te huaj. Shifrat i konfirmoi drejtoresha e Parkut Arkeologjik te Apolonise qe theksoi se eshte tejkaluar si numri i vizitoreve ashtu edhe te ardhurat, krahasuar me gjithe vitin 2017. Perqindjen me te larte te vizitoreve e kane turistet italiane dhe me pas francezet e gjermanet. Parku Arkeologjik i Apolonise ne muajin gusht u vizitua kryesisht nga turiste familjare.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist