Antalia nder destinacionet me te preferuara te pushimeve per shqiptaret!

Written by on 23/02/2019

Antalia ka qene nje destinacion mjaft i preferuar i shqiptareve per te kaluar pushimet e veres. Sidomos ne 2017-n, udhetimet me charter drejt Antalias u rriten me 53%, kurse numri i pasagjereve qe udhetuan me charter drejt Antalias dhe kthim ishte rreth 63 mije persona. Edhe per 2018 agjencite pohojne nje rritje, megjithse te lehte te numrit te turisteve drejt ketij destinacini mesdhetar. Vitin e kaluar nje destinacion i preferuar u be dhe Greqia. Ndersa duket se per kete vit trendi i turizmit me diell do zevendesohet nga ai kulturor, ku shume shqiptare do preferojne qe te kalojne pushimet, duke vizituar kryeqytetet e Europes, apo drejt destinacioneve ekzotike qe po kthehen ne preference vitet e fundit.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



Current track

Title

Artist