Anglia vendos 4 vende në “zonën e kuqe”, niveli më i lartë i alarmit shëndetësor!

Written by on 15/07/2021

Anglia dhe Skocia kanë ashpërsuar kufizimet e udhëtimit për mbërritjet nga disa vende që po përballen me një rritje të rasteve Covid-19. Konkretisht udhëtarët që kthehen nga Ishujt Balearike, por edhe nga Kuba, Indonezia, Burma dhe Sierra Leone do të duhet të karantinohen për 10 ditë.

 

“Ky vendim u mor për shkak të një rritjeje të mprehtë të numrit të rasteve”, shpejgoi Ministria e Transportit në Angli. Prej disa javësh, Mbretëria e Bashkuar po përballet me një rritje rastesh të variantit Delta./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background