Angkor Wat kercenohet nga turizmi masiv!

Written by on 01/05/2018

Angkor Wat kercenohet nga turizmi masiv

 

Atraksionet me te njohura turistike ne bote vijojne te kercenohen nga turizmi masiv. Se fundmi pasojat po i vuajne tempujt e famshem te Angkor Wat ne Kamboxhia qe jane nder sitet arkeologjike me te bukur ne bote. Mbi 5 milione turiste e vizitojne kete destinacion cdo vit dhe turmat e turisteve vec benefiteve financiare per vendin shkaktojne gjithashtu edhe ndotje, trafik, por edhe deme ne kete site. Tempulli Angkor shtrihet ne nje siperfaqe prej 400 km katrore ne nje pyll tropikal dhe ka rrenoja te Perandorise Khmer qe datojne nga shek.9 deri ne shek.15.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist