Amfiteatri i Liqenit gati per ceremonine e perurimit

Written by on 24/05/2018

Amfiteatri ne Parkun e Madh te Liqenit Artificial eshte gati per ceremonine e perurimit me 30 Maj, pas rehabilitimit teresor te nisur vjeshten e kaluar. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit po kryhen sistemimet e fundit. Punimet e kryera kane prekur ndenjeset e teatrit ne natyre, gjelberimin perreth, shtrimin me pllaka prej guri, si dhe ngritjen e nje strukture prej hekuri mbi skene per vendosjen e dritave, nder te tjera. Amfiteatri do te sherbeje jo vetem si nje atraksion, por do te jete edhe i hapur per çdo artist qe kerkon te performoje ne skenen e tij. 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist