Amerikanët s’duan t’ia dinë për koronavirusin, pasagjerët mbushin plot aeroportet

Written by on 23/11/2020

Ndonëse Qendra Amerikane për Kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve u ka kërkuar amerikanëve të shmangin udhëtimet në valën e dytë të koronavirusit, duket se diçka e tillë është e vështirë për popullin. Aeroporti i LAX në Los Angeles ka qenë i mbushur plot më udhëtarë ditën e shtunë, në pritje të kapjes së fluturimit në destinacionin përkatës. Shumica prej tyre shprehen se nëse zbatohen masat, ruhet distanca dhe higjiena, mund të udhëtohet në mënyrë të sigurtë.


Current track

Title

Artist

Background