Amerikanet nuk udhetojne dot pa familjen!

Written by on 31/03/2018

Amerikanet nuk udhetojne dot pa familjen!

Turistet me numrin me te madh ne turizmin familjar jane ata amerikane. Kjo sipas nje studimi te bere se fundmi nga Organizata Boterore e Turizmit. Organizata theksoi se turizmi familjar kete vit  do te jete shume i perhapur dhe me shume se 50 milione amerikane do te udhetojne e pushojne me familjet e tyre kete vit, duke i renditur ata ne vend te pare per kete lloj turizmi. Destinacionet e preferuara te amerikaneve per turizem familjar do te jene brigjet meksikane, Kuba dhe shume shtete europiane.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist