Amerika hap dyet për udhëtarët/Linjat ajrore nxitojnë të rrisin çmimet

Written by on 24/09/2021

Vendimi i fundit i Qeverisë së Shteteve të Bashkuara për të rihapur dyert për të gjithë udhëtarët e vaksinuar nga 26 vendet e zonës Shengen, si dhe ata nga Mbretëria e Bashkuar, Irlanda, Brazili, India, Afrika e Jugut dhe Kina janë mirëpritur nga qeveritë, organizatat, si dhe linjat ajrore. Menjëherë pasi autoritetet amerikane njoftuan një vendim të tillë, linjat ajrore në Mbretërinë e Bashkuar regjistruan një rritje të çmimeve gjatë kësaj jave.

Sa i përket Shteteve të Bashkuara, u regjistrua gjithashtu një rritje e dukshme e çmimeve të aksioneve në linjat ajrore të tilla si Delta Air Lines, American Airlines dhe United Airlines.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist