Amazon rivalizon me Apple duke kaluar vleren 1 trilion $

Written by on 05/09/2018

 

Amazon eshte bere kompania e dyte ne bote e cila ka kaluar vleren e 1 trilion dollareve, duke iu bashkengjitur kompanise “Apple”.Aksionet e gjigantit te tregtise elektronike u rriten rreth 2%, duke pesuar nivelin me te larte te gjitha koherave. Kjo beri qe kompania te kapercente tavanin e tregut prej 1 trilion dollaresh. Amazon ka revolucionarizuar shitjet onliane dhe eshte shitesi kryesor ne bote ne internet.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist