Albana Korça: Jeta ime 6 vitet e fundit në kryeqytetin e Arabisë Saudite

Written by on 09/02/2021

E ftuar mëngjesin e sotëm në “Boeing 104.6” në Premium Channel dhe Radio Travel ishte dhe Borana Korça, vajza me origjinë nga Pogradeci që jeton dhe punon aktualisht prej 6 vitesh në Aviacionin e Riyadit. Ajo ka një eksperiencë 10 vjeçare  në aviacion, 4 prej të cilave si stjuardesë dhe në zyrën e planifikimit të ekuipazheve. Prej 6 vitesh Borana jeton në Riyad, ku 5 vitet e fundit është instruktore e shërbimit dhe menaxhere e burimeve të ekuipazhit. Borana ka qenë gjithashtu pjesë e stafit rekrutues për stjuardesa në Malajzi, Rumani dhe Shqipëri, si dhe ka marrë pjesë në konferenca Ndërkombëtare Aviacioni si delegate dhe si folëse.


Current track

Title

Artist