Aktoret amerikane te turizmit akuzojne Trump per reniet ne sektor

Written by on 20/06/2018

Shoqata e sipermarresve te sektorit turistik ne SHBA hedh akuza te drejtperdrejta ndaj administrates Trump per humbjet qe po shenohen dite pas dite ne turizmin amerikan. Sipas drejturesit te kesaj shoqate Jonathan Tisch politikat e ndjekura nga Trump vitet e fundit ne turizem kane ndikuar ne humbjen e 32 milione dollareve prurje turistike. Nderkohe vendi ka pare edhe renien me 7.4 milione te numrit te turisteve potenciale. Kjo sepse eshte krijuar imazhi i nje vendi jo dhe aq mikprites si dhe me nivel te larte kontrolli per vizitoret ne aeroporte.

WASHINGTON, D.C. – FEBRUARY 6: (AFP-OUT) U.S. President Donald Trump hosts a law enforcement round table on MS-13 at the White House on February 6, 2018 in Washington, DC. (Photo by Chris Kleponis-Pool/Getty Images)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist