Aksesoret “smart” tendenca e dhuratave per kete fundvit!

Written by on 11/12/2018

Nga unaza me buton kunder panikut, qe kontakton te gjithe numrat e emergjences, te varesja qe monitoron shendetin e atij qe e mban, jane disa nga aksesoret inteligjente te gjenerates se fundit, qe keshillohen si dhurate per festat e fundvitit. Nje diamant eshte pergjithmone, ndersa nje microchip, sigurisht qe jo. Nje tendence qe po lulezon kohet e fundit eshte ajo qe integron mikroprocesoret ne unaza, varese dhe byzylyke. Po flasim per aksesore inteligjente, konkretisht “bijoux”, qe integrojne ne dizajnin e tyre funksione teknologjike. Nga unaza qe numeron hapat dhe llogarit kalorite e djegura te byzylyku qe vibron per te sinjalizuar nese treguesit ne burse kapercejne nivelin e perzgjedhur te aksioneve. Nder unazat me te pelqyera eshte Nimb. Ka gjithashtu edhe shume aksesore qe monitorojne shendetin e pergjithshem te perdoruesve. Nese per Krishtlindje deshironi t’i beni nje surprize te bukur partnerit/partneres suaj me nje bizhuteri, mundohuni t’i integroni ato me teknologjine.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist