Airbus: ne 20 vite mbi 37 mije avione per linjat ajrore!

Written by on 07/07/2018

Airbus: ne 20 vite mbi 37 mije avione per linjat ajrore!

Airbus ka rritur projeksionet e kerkeses per 20 vitet e ardhshme dhe ndryshoi menyren se si projekton kerkesen per aviona. Prodhuesi europian i avioneve beri te ditur se ka rritur projeksionet 20-vjeçare te dergesave me 7% ne 37,400 avione, me vlere ne 5.8 trilione dollare sipas listes se çmimeve. Kjo vjen siper vleresimit se industria do te perfitoje nga nje tjeter vit me fluks te udhetimeve ajrore. Avionet e vegjel me 230 sedilje kane dominuar perspektiven per tregun, ku Airbus ka zgjeruar portofolin duke konkurruar ashper me Boeing i cili vitin e kaluar parashikoi nje total te dergesave prej 41 mije avione me vlere 6.1 trilione dollare.

airbus

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist