Aeroporti Tegel i Berlinit kthehet ne nje mega nightclub!

Written by on 13/06/2018

Nderkohe qe ne Berlin pritet hapja e aeroportit te ri Branderburg caktuar tashme ne tetor te vitit 2020, tete vjet pas dates se pare zyrtare te caktuar per hapjen e tij, eshte mesuar se cfare do te behet me aeroportin ekzistues Tegel. Ai shume shpejt nuk do te sherbeje me si nje aeroport por autoritetet gjermane kane menduar ta kthejne ne nje park gjigand muzikor qe do te kete funksionin e nje night clubi gjigand. Brenda hapsirave te tij do te kete salla regjistrimi, zona per koncerte, clube dhe zona per spektakle e evente te ndryshme muzikore. Ende nuk eshte dhene nje afat zyrtar per transformimi e plote te aeroportit Tegel.

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist