Aeroporti me i mire ne bote eshte Aeroporti Changi ne Singapor!

Written by on 22/03/2018

Aeroporti me i mire ne bote eshte Aeroporti Changi ne Singapor!
 
Aeroportet e Beogradit “Nikola Tesla” dhe Aeroporti Nderkombetar i Shkupit u shpallen me te mirit te Europes Juglindore ne ceremonine e Skytrax World Airport Awards qe u zhvillua ne Stokholm te Suedise diten e djeshme. Megjithate asnje nga aeroportet e rajonit nuk arriti do te perfshihej ne 100 aeroportet me te mira te botes. Me te miret u nominuan nga 13.82 milione pasagjere te 105 shteteve dhe perfshine 550 aeroporte. 5 aeroportet me te mire europiane per vitin 2018 u shpallen ato te Mynihut, Zyrihut, Londres, Frankfurtit dhe Amsterdamit. Nderkohe si aeroporti me i mire ne bote triumfoi per te gjashtin vit Aeroporti Changi ne Singapor, ndjekur nga Aeroporti Nderkombetar Incheon ne Korene e Jugut ne vend te dyte dhe Aeroporti Haneda i Tokios ne tretin.

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist