Aeroporti i trete i Stambollit hapet me 29 tetor!

Written by on 04/06/2018

Presidenti i Republikes se Turqise, Recep Tayyip Erdogan tha se aeroporti i trete ne Stamboll do te hapet me 29 tetor te ketij viti, me nje kapacitet vjetor prej 90 milione pasagjeresh. Ai theksoi se nga projektimi deri ne softuere, te cilat do te jene trend ne te ardhmen ne bote ne do te kerkojme rruget qe te jemi me te avancuarit ne kete drejtim. Aeroporti i trete i Stambollit pritet te jete nje nga tre te paret ne boteper kapacitetin dhe teknologjine e larte qe do te ofroje. 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist