Aeroporti i ri i Stambollit do te rrise ndjeshem trafikun e pasagjereve ne Turqi

Written by on 10/07/2018

Aeroporti i ri i Stambollit do te rrise ndjeshem trafikun e pasagjereve ne Turqi

Aeroporti i ri i Stambollit pritet te rrise me 27.5% sektorin e aviacionit ne Turqi gjate tre viteve te ardhshme. Numri i pasagjereve direkt dhe tranzit pritet te rritet 13% duke arritur kete vit ne 219 milione nderkohe deri ne vitin 2020 ekspertet parashikojne nje rritje te numrit te tyre ne 250 milione. Rritja me e madhe do te shihet tek pasagjeret e fluturimeve nderkombetare. Aeroporti i trete i Stambollit eshte nder projektet me gjigande te ndermarra ne vend dhe pritet te hapet ne fund te tetorit te ketij viti.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist