Aeroporti i Malpensës në Itali heq karantinën për amerikanët

Written by on 15/03/2021

Udhëtarët nga Shtetet e Bashkuara tani mund të bëjnë udhëtime në Aeroportin Malpensa të Italisë pa iu kërkuar të ndjekin rregullat e karantinës. Një vendim i tillë është lejuar nga Ministria e Shëndetësisë së Italisë, pasi konfirmoi se fluturimet që operojnë aktualisht midis SHBA dhe Romës janë kryer siç ishin planifikuar.

Record 12.5-million passenger traffic at Milan airport

Në mënyrë që të vizitojnë Italinë, udhëtarët nga Shtetet e Bashkuara do të jenë të detyruar të paraqesin një rezultat negativ të testit COVID-19 para se të hipin në bord dhe të bëjnë një provë tjetër pas mbërritjes së tyre. Kjo skemë do të vazhdojë deri në fund të qershorit të 2021./radiotravel.al


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist