Aeroportet kroate me 4.5 milione pasagjere kete vit

Written by on 01/09/2018

 

Aeroportet kroate po kalojne nje periudhe te suksesshme teksa kane pasur nje rekord pasagjeresh qe kane kaluar ndermjet tyre kete vit. Behet fjale per me shume se 4.5 milione pasagjere qe kane levizur neperjet aeroporteve kroate per kete pjese te vitit. Tregjet me fitimprurese per keto aeroporte kane qene Mbreteria e Bashkuar, Gjermania dhe Skandinavia. Keto jane edhe vendet nga te cilat linjat ajrore kane patur me shume fluturime kryesisht te turisteve qe interesohen per brigjet kroate gjate sezonit veror.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist