Adria Airways rrit floten, behet kompania ajrore me e madhe ne Ballkan!

Written by on 13/07/2018

Adria Airways rrit floten, behet kompania ajrore me e madhe ne Ballkan!

Adria Airways shton numrin e avioneve ne floten e saj duke u bere kompania ajrore me e madhe ne Ballkan. Lajmin e dha ekskluzivisht per Radio Travel Christian Schneider, drejtor marketingu i kompanise dhe drejtoresha e shitjeve Brigita Pungarcic qe ishin te ftuar sot ne Travel Club. Diten e sotme 6 avione te rinje i jane shtuar kompanise qe e con numrin total ne flote ne 21 dhe kjo arritje eshte historike per linjen. Sipas perfaqesuesve te kompanise interesi per Shqiperine sa vjen e rritet nga klientet e huaj te kompanise, e sidomos prej turisteve gjermane dhe prej vitit qe vjen pritet rritje e numrit te rezervimeve per vendin tone. Sa i perket destinacioneve te reja te kompanise si Dubrovniku, Gjeneva, ishulli brac, Dyseldorfi apo Sofja kerkesat po ecin mjaft mire duke shtuar dhe operimet e linjes per dhe nga Ljubjana. Kete vere destinacionet bregdetare mbeten me te preferuara nga klientet e linjes por edhe Tirana mund te quhet nje prej tyre. Kompania po pergatitet me oferta edhe per muajt e tjere te vitit e po ashtu per sezonin dimeror ku destinacionet e europes qendrore mbeten me te kerkuara nderkohe qe do te kete paketa speciale per pasagjeret individual po ashtu edhe per grupet, ne turizmin e skive, turizmin kulturor, per studentet dhe familjet.

Intervista e Plote Video

 


 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist