Abu Dhabi, rritje e ndjeshme e numrit te turisteve ne 8 muaj

Written by on 01/09/2018

 

Abu Dhabi vijon te fuqizohet ne sektorin inbound. Ne baze te te dhenave te Entit te Kultures dhe Turizmit turistet e huaj ne 8 muajt e pare te ketij viti kane kaluar mbi 4 milione. Kjo shifer eshte rritur me 12%  me shume se viti i kaluar. Vetem gjate korrikut kryeqytetin e Emirateve e kane vizituar rreth 1 milione turiste. Kete vit eshte vene re nje rritje e konsiderueshme e turisteve nga Amerika.

 

 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist