Abu Dhabi me nje tjeter atraksion kulturor, hapet me 7 dhjetor “Al Hosn”!

Written by on 25/10/2018

 

Do te hapet me 7 dhjetor te ketij viti Al Hosn, destinacioni i ri kulturor ne qender te Abu Dhabit. Ai do te jete nje kompleks urban qe do te perfshije 4 elemente: Fortesen Qasr Al Hosn qe eshte siti me antik ne Abu Dhabi, Fondacionin Kulturor, pallatin e Keshillit Konsultativ dhe Shtepine e Artizaneve. Kompleksi pritet te jete nje terheqje e re dhe teper ndikuese ne rritjen e turisteve ne fund te ketij viti ne Abu Dhabi. Ekspozita te natyrave te ndryshme dhe evente kulturore do te mbahen pergjate fundvitit dhe vitit te ardhshem ne kete destinacion te ri ne kryeqytetin e Emirateve.

 

 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist