Abu Dhabi me 1.7 milione turiste te huaj ne 4 muaj

Written by on 13/06/2018

Abu Dhabi vijon te zhvillohet me hapa te sigurte. Kryeqyteti i Emirateve te Bashkuara Arabe ka mbyllur 4 muajt e pare te ketij viti me me shume se 1.7 milione turiste te huaj ne 162 struktura pritese te vendit, nje shifer qe eshte rritur me 7.3% me shume sesa e njejta periudhe e nje viti me pare. Ne keto shifra sipas Departamentit te Kultures dhe Turizmit ne vend ka kontribuuar fakti qe Abu Dhabi eshte promovuar si destinacion must me trashegimi te pasur kulturore dhe tradite terheqese. Tregu me rritjen me te madhe per here te pare regjistrohet Kina me rreth 165 mije turiste ne 4 muaj. Nderkohe rritje pozitive treguan edhe tregje si SHBA, Mbreteria e Bashkuar, India dhe Gjermania.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist