Abu Dhabi drejt rekordit te 5 milione turisteve kete vit!

Written by on 19/12/2018

Shifrat e turisteve ne Abu Dhabi kete vit jane rritur ndjeshem. Sipas departamentit te turizmit dhe kultures ne kryeqytetin e Emirateve ne 11 muajt e ketij viti u regjistruan 4.5  milione turiste , nje shifet qe eshte rritur me 8% ne krahasim me vitin 2017 dhe qe jep shprese se ky vit do te mbyllet me me shume se 5 milione turiste. Autoritete theksojne rendesine e tregut europian per turizmin ne Abu Dhabi qe ze rreth 30% te totalit te turisteve.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist