A do të lejohet udhëtimi për të pavaksinuarit?

Written by on 28/05/2021

BE ka deklaruar se certifikata e Covid-19 qw pritet tw dalw mw 1 qershor nuk do të bëhet parakusht për udhëtimet në union, por një lehtësues duke mos cenuar të drejtën e qytetarëve për të lëvizur.Vaksinat e autorizuara deri më tani janë: Pfizer/BioNTech, Moderna, Oxford/AstraZeneca dhe Johnson&Johnson.

 

Gjithsesi BE synon t’ua lërë të lirë vetë shteteve vendimmarjen për të njohur ose jo vaksinat e tjera në certifikatat për lëvizjet./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist