8.6 milione turiste britanike ne udhetim gjate ketij viti

Written by on 15/07/2018

8.6 milione turiste britanike ne udhetim gjate ketij viti

Anglezet po udhetojne me shume kete vit. VisitBritain tregon se me shume se 8.6 milione turiste britanike do te udhetojne deri ne fund te ketij viti per te pushuar jashte vendit te tyre. Destinacionet me te preferuara per britaniket mbeten ato europiane. Ne vend te pare renditet Spanja e ndjekur nga Italia, Gjermania, Greqia, Turqia dhe Qipro.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist