75% e popullatës së rritur është vaksinuar plotësisht në BE

Written by on 07/10/2021

Më shumë se 75% e popullatës mbi moshën 18-vjeç në BE janë plotësisht të vaksinuar kundër Covid-19.

Kështu thuhet së fundmi në njoftimin e Komisionit Evropian i cili thekson sërish se vaksinimi është metoda më e mirë e mbrojtjes kundër virusit dhe varianteve të saj./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background