60-vjetori i Barbie-t, hapet suita e mrekullueshme Barbie

Written by on 11/03/2019

60-vjetori i Barbie-t, hapet suita e mrekullueshme Barbie

Hoteli meksikan , Hilton Mexico City Santa Fe, sapo ka prezantuar nje prej suitave me te vecanta ne bote, e quajtur ndryshe si parajsa Barbie! Ne fakt kompania krijuese e kesaj lodre Mattel, vjen me kete projekt e bashkepunim interesant pikerisht  ne 60 vjetorin e kukulles se famshme Barbie. Hoteli ka konceptuar nje suite gjigande me te gjithe elementet e Barbie-t. Per krijimin e saj, arkitekteve iu deshen 20 jave dhe ne te cdo element identifikohet me ngjyren roze, duke nisur qe nga tapeti i mireseardhjes se visitoreve e deri tek peshqiret, pishina, jasteket apo dhe menuja e restorantit kryesor Madera. “Barbie pëlqen të udhëtojë, të gëzojë natyrën dhe kujdeset për mjedisin, pa hequr dorë nga komoditeti I akomodimit më të sofistikuar”, eshet shprehur  Andres Korngold, menaxher i përgjithshëm i Hilton Mexico City Santa Fe.

Përvoja e dhomës së Barbie në Hilton Mexico City Santa Fe është në dispozicion tashme prej ketij muaji  deri më 21 dhjetor, me çmime që fillojnë nga 189 dollarë në natë gjatë ditëve të javës dhe 229 dollarë në natë gjatë fundjavave.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist