6.000 turistë mbërrijnë në Spanjë në ditën e parë të hapjes së kufirit!

Written by on 09/06/2021

Vija bregdetare e Spanjës, Costa Blanca, pa një total prej gjashtë mijë turistësh ditën e djeshme, vetëm një ditë pasi vendi filloi zyrtarisht të mirëpresë njerëz të vaksinuar nga e gjithë bota.Me përjashtim të qytetarëve prej vendeve që kohët e fundit kanë raportuar një numër të lartë të infeksioneve COVID-19, të tilla si Brazili, India dhe Afrika e Jugut, Spanja tani lejon të gjithë udhëtarët e vaksinuar nga vendet jo-BE dhe Zona Shengen të hyjnë në rajonet e saj.

Ky vendim vjen për të ndihmuar në rikuperimin e sektorit të turizmit./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background