Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!

Written by on 12/04/2018

Lionel Messi  shpallet Ambasador i Turizmit te Pergjegjshem!

 

Organizata Boterore e Turizmit ka shpallur Lionel Messin ambasador te turizmit te pergjegjshem. Sulmuesi i Barcelones dhe kapiteni i skuadres kombetare te Argjentines do te kete edhe nje detyre te re vec futbollit, ai do te kete detyre te promovoje vlerat e udhetimit te pergjegjshem qe nuk demton natyren dhe mjedisin. Vete Messi pasi mori persiper kete mision tha se Organizata Boterore e Turizmit ka qellim promovimin e turizmit te qendrushem dhe tashme eshte i lumtur qe bashkohet me kete qellim. Sipas sekretarit te pergjithshem te Organizates Boterore te Turizmit Zurab Pololikashvil, arsyeja qe u zgjodh figura e nje lojtari si Messi eshte pasi ai tregon me se miri qe ashtu si ne futboll edhe ne cdo drejtim tjeter, me vullnet dhe pune te vazhdueshme arrihen rezultate te mira.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist