36 mije udhetare ne portin e Durresit !

Written by on 02/04/2019

Rreth 36 mijë udhëtarë dhe 6 mijë autovetura kanë preferuar të lundrojnë me tragete nga dhe drejt Durrësit gjatë muajit mars të këtij viti. Nga të dhënat operative të Autoritetit Portual, mësohet se numri i kamionëve dhe trajlerëve, që kanë shfrytëzuar tragetet për mallrat e import-eksportit ka arritur në 6.861 mjete dhe së bashku me autoveturat personale të udhëtarëve numri i përgjithshëm i automjeteve në tragete gjatë një muaji ka arritur në 12.804 mjete.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist