3 linjat ajrore më të fuqishme gjatë 2020-ës!

Written by on 03/09/2021

Edhe pse Coronavirus ka gjunjëzuar shumë linja ajrore, transportuesi irlandez “Ryanair” arriti të vazhdojë punën me sukses në mes të pandemisë. Këto janë të dhënat e “Statista”, një kompani gjermane e specializuar në të dhënat e tregut dhe konsumatorit. Megjithëse është siguruar mbështetje financiare për të gjithë industrinë, linjat ajrore janë në prag të falimentimit, ndërsa disa tashmë kanë pushuar së funksionuari, thuhet në deklaratën e publikuar.

Në vend të dytë për nga fluksi i pasagjerëve gjatë 2020-ës renditet Easy Jet ndërsa në vend të tretë Lufthansa Group./radiotravel.al 


Current track

Title

Artist

Background