2019, Viti Kulturor mes Rusise dhe Turqise!

Written by on 15/05/2018

Marredheniet midis Rusise dhe Turqise po ecin gjithnje e me perpara dhe dy vendet kane vendosur qe 2019 ta percaktojne si Vitin Kulturor midis tyre.

Kete gje e ka njoftuar ambasadori rus ne Turqi.

Nje program intensiv me aktivitete kulturore eshte pergatitur ne te dy vendet qe synon te promovoje vlerat kulturore te Rusise ne Turqi por edhe anasjelltas.

Viti i ardhshem do te jete teper i rendesishem jo vetem per keto aktivitete por edhe per turizmin midis dy vendeve.

Gjate 2017 mbi 4.7 milione turiste ruse pushuan ne Turqi nderkohe qe shifrat pritet te rriten ndjeshem edhe gjate viteve te ardhshme.

 


 

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist