2018 nje vit rekord per turizmin ne Shqiperi, regjistrohen 4 milione shtetas te huaj

Written by on 19/10/2018

2018 nje vit rekord per turizmin ne Shqiperi, regjistrohen 4 milione shtetas te huaj

Rreth 4 milion shtetas kane hyre e dale gjate vitit 2018 dhe rreth 500 mije turiste me shume kane vizituar Shqiperine, duke perbere nje rritje me 25% krahasuar me vitin e shkuar. Kete e ka bere te ditur Ministria e Puneve te Brendshme, duke publikuar disa statistika mbi punen e realizuar gjate sezonit veror qe ka sjelle gjithashtu edhe mbi 300 milone euro te ardhura. Kete sezon jane angazhuar mbi 1100 forca policore. Kjo me qellim mbarevajtjen e sezonit turistik. Po ashtu jane dhe rreth 775 mije mjete me shume kane hyre e dale kete vit ne Shqiperi, krahasuar me nje vit me pare duke e kthyer 2018 ne nje vit rekord per Shqiperine turistike.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist