2 javë të plota në karantinë, ky shtet rinis “luftën” kundër Covid-19

Written by on 09/11/2020

Duke filluar nga sot, Portugalia do të nisë izolimet e ndjeshme për 2 javët në vazhdim. Shtetrrethimi do të nisë nga ora 23:00 deri në orën 06:00 dhe do të prekë 308 bashki, përfshirë Lisbonën dhe Porton. Kryeministri i vendit Antonio  Costa, lajmëroi se njerëzit nuk do të dalin nga shtëpitë prej orës 13:00 deri në 05:00, gjatë fundjavës dhe qendrat tregtare do të vazhdojnë të jenë të mbyllura.


Current track

Title

Artist

Background