104 milione pasagjere ne vit, ja kush eshte aeroporti me i ngarkuar ne bote!

Written by on 12/04/2018

 

Aeroporti Nderkombetar i Hartsfield–Jackson ne Atlanta eshte me i ngarkuari ne bote. Vitin e kaluar ne kete aeroport u regjistruan plot 104 milione pasagjere , ndersa edhe tre muajt e pare te ketij viti shenojne rritje te ndjeshme te tyre. Keshilli nderkombetar i aeroporteve publikoi listen e te gjithe aeroporteve me te ngarkuar ne bote. Pas atij te Atlantas listen e vijojne Aeroporti i Nderkombetar i Pekinit, i Dubait, Tokios, Los Angelos, Heathrow i Londres, i Hong Kongut dhe aeroporti Charles de Gaulle ne Paris.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist