1000 te rinje vullnetare per plazhe me te pastra kete sezon.

Written by on 14/04/2018

1000 te rinje vullnetare per plazhe me te pastra kete sezon.

1000 te rinj do te jene te angazhuar vullnetarisht gjate sezonit veror per te ndihmuar ne mirembajtjen e mjedisit ne vendin tone.Ministri i Turizmit, Blendi Klosi gjate nje  takimi me te rinjte ne Divjake, duke folur per sezonin veror tha se, “Turizmi eshte nje sektor qe prodhon punesim, ekonomi e para, qe prodhon zhvillim.” Klosi u tha te rinjve se qeveria eshte e angazhuar totalisht ne krijimin e nje mjedisi terheqes e te paster per turistet dhe se gjate gjithe sezonit veror do te kete te rinj vullnetare te cilet do te jene te gatshem te ndermarrin nje nisem pastrimi ne bregdet dhe jo vetem.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist