100 euro falas çdo qytetari për të përballuar energjinë elektrike!

Written by on 23/10/2021

Franca do të paguajë 100 € për çdo qytetar i cili ka të ardhura mujore deri në 2 mijë euro, për të ndihmuar në përballimin e rritjes së çmimeve të karburantit dhe energjisë. Kjo shifër do të shkojë për pothuajse 38 mln francezë, përfshirë edhe ata që nuk drejtojnë makinë apo motor.

Deri në fund të muajit dhjetor do të akordohen pagesat e para për punonjësit e bizneseve./radiotravel.al 


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist