10 destinacionet me te rrezikshme per udhetimet

Written by on 20/06/2018

Hulumtimet e reja nga Sherbimet e Sigurimit Endsleig kane zbuluar 10 destinacionet me kerkesat me te larta per siguracione shendeti per pushuesit, duke pare te dhenat e vitit 2017. Ne krye te listes renditet vendi me i nxehte, Tajlanda, e cila eshte e njohur per plazhet e mrekullueshme dhe ushqimin cilesor.Tajlanda cilesohet si nje vend per aventura duke marre shkas nga peizazhet e saj te mahnitshme, por gjithashtu mund te jete nje vend i rrezikshem edhe nga ndonje aksident i rastit. Tajlanda ka rreth 23% te kerkesave te sigurimit ne udhetim te bera ne 2017. Listen e vijon Kili, SHBA, Spanja, Gjermania, Nepali, Peruja, Franca, Bahamas dhe Brazili.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist