10 destinacionet e 2019 sipas Lonely Planet!

Written by on 23/10/2018

Kryeqyteti i Danimarkes kryeson listen e 10 qyteteve per t’u vizituar ne vitin 2019, te hartuar nga “Lonely Planet”. Kopenhageni, sipas “Lonely Planet” ka shume per te ofruar. Lista ofron nje perzierje te qyteteve te njohura dhe me pak te njohura si dhe qytete qe jane perballur me katastrofa natyrore dhe meritojne nje vemendje te shtuar. Pas Kopenhagen ne listen e vendeve qe duhen vizituar patjeter gjate vitit te ardhshem jane renditur edhe Shenzen, Novi Sad, Miami, Mexico, Zadari dhe Katmandu.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist