Viti i Ri Kinez po afron, 2019 eshte viti i derrit!

Written by on 08/01/2019

Shume prej nesh po marrim veten nga festimet e nates se nderrimit te viteve, por shpejt vemendja do te perqendrohet te Viti i Ri kinez. Ai do te festohet me 5 shkurt sipas kalendarit henor kinez dhe qe nisi te kremtohej qe nga viti 400 Para Krishtit.2019-a eshte viti i derrit sipas shenjave te horoskopit kinez, ndersa 2018-a ishte i qenit.Shenja e derrit ne horoskop eshte per te lindurit ne keto vite: 2019, 2007, 1995, 1983, 1971.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist