“U2” ne krye te muzikanteve me te paguar ne bote per kete vit!

Written by on 07/12/2018


“U2”, “ColdPlay” dhe Ed Sheeran jane muzikantet me te paguar ne biznes, sipas revistes “Forbes”. Rokeret veterane irlandeze te “U2” kryesojne listen me 118 milione dollare, ose 104 milione euro fitime, ndihmuar nga turi me i fundit i tyre “Joshua Tree”. Rokeret britanike te “ColdPlay” pretendojne vendin e dyte, me fitime prej 115.5 milione dollaresh nderkohe Ed Sheeran, pason me 110 milione dollare fitime vetem kete vit. 10 muzikantet me te paguar kane mbledhur kete vit 886 milione dollare, nje shifer kjo pak a shume e njejte me ate te nje viti me pare. Te tjere artiste ne listen e me te paguarve te revistes “Forbes” jane edhe yjet amerikane Bruno Mars, Katy Perry, Taylor Swift dhe Jay Z.  Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist