‘The Indipendent” rendit Shqiperine si nje nder destinacionet me te lira per 2019!

Written by on 26/12/2018

Një tjetër klasifikim e rendit Shqipërinë si një ndër 10 destinacionet më të lira për vitin 2019. Klasifikimi në fjalë është bërë nga prestigjiozja britanike, “The Independent”. Shqipëria strehon disa nga plazhet më të bukura të Europës por pa shtrenjtësinë tipike të Mesdheut. Hoteli, restorantet dhe birra vlerësohen si tepër të lira, ndërkohë që rruga deri në Shqipëri vlerësohet të jetë më e vështira. Pavarësisht reklamës që mbetet pozitive, por edhe sinjaleve se më shumë turistë do të vijnë, Shqipëria vijon të jetë e mbërthyer në “kurthin” e turizmit stinor.


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Current track

Title

Artist